Kargo &Teslimat& Ödeme

Teslimat Süresi:

Siparişleriniz 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Cuma günü 14:00’den sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır. Teslimat saatleri iş günleri 09.00 – 18.00 arasındadır. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Adres Değişikliği;

Sipariş verdiğiniz teslimat adresini  değiştirmek isterseniz 0542 891 9063 numaralı hattımızdan  veya info@basicandme.com mail adresimizden tarafımıza bildirerek gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş Takibi:

Gönderiniz gerçekleştiğinde size SMS yolu ile kargo takip numarası gönderilecektir.Siparişinizin takibini size gönderilen numaradan takip edebilirsiniz.

Banka kartıyla ödemek yapmak için;

Alışverişlerinizde kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Banka kartları ile yapılan alışverişlerin iade süresi bankanıza bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Havale yoluyla ödeme yapmak için ;

Alışverişlerinizde Havale/Eft seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek, ödeme sayfasında yer almaktadır. Ödeme yaptıktan sonra profilinizden Havale/EFT bildirimini yollamayı unutmayınız.

Teslimat ücreti:

Anlaşmalı olarak yurtiçi kargoyla çalışmaktayız.. Türkiye geneline tüm gönderiler Yurtiçi Kargo aracılığıyla yapılmaktadır.

 

Kargo Paketini Teslim Alırken;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız ve pakette herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı ürünü tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz.

Paket İçeriğinde Yer Alan Ürünlerin Kontrolü;

Sitemizden satın aldığınız ürünler size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızdayken, kargo paketini açıp gönderilen sevk belgesi içeriği ile paket içerisinde yer alan içeriğin aynı olup olmadığını ve/veya size gelen ürünün sipariş ettiğiniz ürünün aynısı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo görevlisi ile birlikte durumu belirtir bir tutanak hazırlayınız ve bize acilen bilgi veriniz.

Kargo Firmasından Teslim Aldıktan Sonra Paketin Hasarlı Olduğunu Fark Ettiyseniz;
Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.
Kargonuz geldiğinde belirttiğiniz adreste bulunmaz iseniz; siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bilgi notu bırakılır. 3 gün içinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi taktirde tarafımıza iade edilir.